Yhdistyksen vuosikokous ke 25.3.2020 (pidetään Skypellä)

11.3.2020

Suomen Downin syndrooma ry on tällä hetkellä täysin vapaaehtoisvoimin toimiva yhdistys. Yhdistyksen järjestämä toiminta on aktiivisten vanhempien ansiota, kiitos teille jokaiselle toiminnassa mukana olevalle!

Kaipaamme toimintaan kovasti uusia aktiivisia vanhempia ympäri Suomen. Mitä enemmän saamme teitä vanhempia mukaan, sitä monipuolisemmin voimme vaikuttaa asioihin ja järjestää erilaista toimintaa ympäri Suomen! Mitä enemmän toiminnassa on mukana ihmisiä, sitä tasaisemmin saamme myös tehtäviä jaettua. Meillä jokaisella kun on tässä samalla myös oma arki pyöritettävänä. Jokainen pienikin panos merkitsee yhdistykselle paljon!

Yhdistyksen vuosikokous järjestetään Skypellä ke 25.3.2020 klo: 17:30-19:30.

Tule kokoukseen ja kerro millaista toimintaa sinä kaipaisit. Kerro meille myös, jos olet halukas osallistumaan hallituksen työskentelyyn. Otamme hallitukseen mielellään lisää väkeä ympäri Suomen. Hallituksen kokouksiin voi  aina osallistua myös Skypen-kautta. Ilmoita osallistumisestasi 20.3. mennessä sähköpostilla: downiaiset.ry@gmail.com.

Tule mukaan joukkoomme tekemään arvokasta vapaaehtoistyötä!

ps. tämän ihanan kuvan tarkoituksena on herättää teidän huomiota